top of page

Levinud küsimused

Pidevalt täienev sektsioon levinud küsimustest, väärarusaamadest ja muudest hädadest.

 

Auto dokumendid on …..(pikk arusaamatu igav jutt nende puudumisest).

Küsime vastu: kuidas autot utiliseerida plaanitakse? Kui sul on piisavalt dokumente, et vanarauaks viia, on sul ka piisavalt dokumente, et tõestada auto omandisuhet Mannergute Mõõduvõtu korraldusmeeskonnale.

Ma ei tea mis on mu auto tühimass.

Kui auto on eesti registris, siis on see kirjutatud tehnilisse passi või saab toksida auto numbrimärgi maanteeameti kodulehele, kust vastav informatsioon välja tuleb. Kui auto ei ole eesti registris, peaks see olema kirjas ka masina välismaises tehnilises passis. Eksootiliste tehniliste passide puhul, kus seda märgitud ei ole, tegeleme juhtumipõhiselt.

Mis saab, kui mu auto katki läheb ja ma seda koju ei taha/saa viia?

Kui on vajadus taagast vabaneda, on võimalik jätta auto auto24ringile, kus see tasuta utiliseeritakse. Selleks tuleb ürituse lõppedes sellest korraldajale märku anda ning vormistatakse utiliseerimiseks vajalikud paberid.

 

Kas ma coiloverit, polüuretaanpukse jms juhitavuse parandamise tuuningut tohin teha?

Ei. Mannerg peabki kurvis korralikult kalduma. Igasugune kiiruse (ka kurvikiiruse) tuuning, mis erineb originaallahendustest ei tule kõne alla. Kui see ei ole mingil põhjusel võimalik või mõistlik läheneme asjale juhtumipõhiselt.

 

Mu autol on mitteoriginaalseid juppe küljes/keelatud modifikatsioonid.

Pole hullu niikaua, kuni need masinat salaja kiiremaks ei tee, ei kujuta sõidu vältel ohtu juhile või teistele osalejatele ega rajale. Näiteks on okei teha augud redeli paigutamiseks küljele või antiloobi sarvede paigutamiseks kapotile.  Kui ei ole lahenduses päris kindel, siis on mõistlik enne üritust üle küsida ja leiame mõistliku lahenduse juhtumipõhiselt

 

Aga kui mul ei ole kogemust?

Kogemuse alla kuulub igasugune ringraja, võistlus või harrastuskogemus. Kirjuta vabas vormis, milline on sinu suhe autospordi või muidu (jää)rajal kihutamisega. Kui kogemus puudub täielikult saab selleks kasutada eelnevatel päevadel vabade aegade olemasolul Auto24ringi, kus kontrollitakse teie sõiduvõimekusi. Eesmärk ei ole kedagi eemale hoida, küll aga säästa kõigi terviseid hoides tõrvatilgad meepotist eemale.

Mis tähendab auto väärtus 700€ ?

700€ on indikatiivne hinnalagi, et hoida sisenemise kulud madalad. Kui sulgeda silmad ja kujutleda, kui palju maksaks kindlustus selle auto eest vabatahtlikult ja jõuad summani alla 700€ siis ilmselt oled õigel teel. Toodud nimekiri on näited levinud autodest ja ei ole lõplik vaid pigem vastupidi- on hea näha, kui stardirivis on palju erinevaid mannerguid. Kui ei ole ikka päris kindel masina väärtuses, siis läheneme asjale juhtumipõhiselt ja oleme huvitava masina puhul ka paindlikud.

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
bottom of page